Breyer - modely koní, zvířat a příslušenství

Breyer - modely koní, zvířat a příslušenství

14.7.2013 Breyer modely koní, zvířat a příslušenství.

Breyer (Breyerhorses) je předním výrobcem modelů koní, zvířat a jejich příslušenství. V sortimentu firmy Breyer najdeme modely koní vysoké kvality určené pro sběratele, ale také modely pro nejmenší sběratele určené v vybravení dle vlastní fantazie. Samozřejmostí je také nabídka širokého příslušenství k modelům koní a to potřeby pro krmení, ošetřování a další doplňky jako např.stáje a přepravníky koní.

Modely koní Breyer jsou známy především pro realismus a detailní provedení. Aby mohlo být dosaženo této úrovně modelového zpracování, spolupracuje firma Breyer s nejlepšími sochaři a umělci zabývajícími se koňmi. Tato úzká spolupráce Vám tak přináší dokonalou anatomii koně a vysoce reálné barevné provedení, kdy se může zdát, že model koně skutečně dýchá. Firma Breyer má silné vazby na skutečný svět koní, soutěže a i samotné chovatele koní, což jim umožňuje takřka okamžitě Vám přinést model nejlepších a nejnovějších hvězd koňského nebe. Modely koní začínájí jako umělecké sošky z nichž se vytvoří forma pro sériovou produkci. Po vytvoření odlitku je model koně ručně nebo s pomocí airbrush pistole nebo štětce ručně vymalován. Po celou dobu produkce modelů koní jsou koně vyráběny a malovány ručně, nikoliv stroji a dokonce i dnes nenajdete dva modely koní naprosto stejné.

 

Historie Breyer

Firma Breyer se od svého počátku zabývala výrobou zboží z plastu pomocí vstřikování. Svého prvního koně firma Breyer vyrobila v roce 1950 jako dekoraci k hodinám. Tento kůň natolik zaujal, že firma byla najednou zaplavena žádostmi o jeho koupi, což společnost přimělo změnit své prvotní zaměření. V rámci počínající globalizace byla firma Breyer začleněna do firmy Reeves, která se do této doby zabývala prodejem a distribucí značkových hraček. Po této akvizici se firma Reeves, přeměnila z distribuční firmu na firmu výrobní a marketingovou. 

Klíčovou chvílí bylo uvedení filmu Zaříkávač koní s Rebertem Redfordem v hlavní roli v roce 1998, kdy se firma Breyer nabídla k licenční výrobě modelu koně, čímž se za stálého růstu produkce zabývá dodnes.

Do povědomí evropských zákazníků se firma Breyer dostal v roce 2005, kdy začala prodávat své modely koní v Velké Británii a po úspěchu této expanse začala distribuce i v dalších zemích Evropy.

 

Ponořte se tedy do kouzelného světa modelů koní Breyer, který Vám může přinášet radost po celý život od 3 až klidně 99 let.

 

Kompletní nabídku modelů koní BREYER najdete - ZDE -